Wydarzenia 2019
Wspólne sprzątanie terenu Zalewu Mietkowskiego

Wspólne sprzątanie terenu Zalewu Mietkowskiego

Zebraliśmy prawie 2 kontenery śmieci!

Musimy powiedzieć to głośno! Jesteście NAJLEPSI!!!

Mimo średniej pogody, mimo, że w weekend moglibyście być w tylu innych miejscach… Byliście dzisiaj z nami na wspólnym sprzątaniu terenu Zalewu Mietkowskiego. Zebraliśmy prawie dwa kontenery śmieci. Dziękujemy za zaangażowanie, pozytywną energię i super spędzony czas.

Byli z nami mieszkańcy Borzygniewa i sołtys Borzygniewa Jolanta Polańska, mieszkańcy okolicznych miejscowości i tych dalszych (przybyliście nawet z Wrocławia, Świdnicy, czy Sobótki), dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce wraz z opiekunem Iwoną Szydłowską.

Cieszymy się, że z inicjatywy naszego ośrodka i dzięki wsparciu Powiatu Wrocławskiego, radnych i starosty Romana Potockiego, udało się zorganizować inicjatywę, w której mieszkańcy mogli bezinteresownie zaangażować się w społecznym celu. To bardzo ważne, że istnieją takie miejsca, jak ośrodek, które mogą służyć mieszkańcom nie tylko do wypoczynku, ale też do integracji i do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Na koniec refleksja… Wspólnie zebraliśmy niemal dwa kontenery śmieci – z jednej strony jesteśmy bardzo dumni, że w tak krótkim czasie udało się tak wiele, a z drugiej… to przeraża, że tak piękne miejsce jest zaśmiecane… Dbajmy o to, by było lepiej. Pilnujmy siebie, pilnujmy sąsiadów. Zwracajmy uwagę, reagujmy, gdy widzimy, że ktoś śmieci. Tylko w ten sposób możemy zadbać o czystość, środowisko i przyjemny odpoczynek nad Zalewem Mietkowskim!  

 

Skip to content