Wydarzenia 2019
Za nami XXIV Śpiewanie nad Wodą

Za nami XXIV Śpiewanie nad Wodą

W miniony weekend 18 i 19 maja br. nad Zalewem Mietkowskim odbyło się prawdziwe dolnośląskie święto folkloru. Do Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie zjechało 30 zespołów folklorystycznych z 23 gmin i 16 powiatów naszego regionu by wystąpić przed licznie przybyłymi gośćmi.

Oprócz samych występów, które trwały do późnego wieczora, niewątpliwą atrakcją było usytuowanie sceny bezpośrednio na wodzie. Odbyło się także bicie rekordu Guinessa w jednoczesnym śpiewaniu piosenki „Wiła wianki” oraz szereg konkursów i animacji dla dzieci i rodzin, a cała impreza zakończyła się zabawą folkową na plaży.

Organizatorem wydarzenia była Gmina Mietków – Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie oraz Fundacja Monaliza Turbo realizująca projekt przy wsparciu finansowym środków Powiatu Wrocławskiego. Patronat nad imprezą objął Roman Potocki Starosta Powiatu Wrocławskiego.

W świętowaniu uczestniczył Paweł Hreniak Wojewoda Dolnośląski, który w podziękowaniu za wkład w kulturę wręczył członkom występujących zespołów odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W imieniu Powiatu Wrocławskiego gratulacje występującym zespołom złożył  Wiesław Zając Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego, obecna była również Agnieszka Kosztyło-Pałys Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym. Z ramienia Gminy Mietków świetnych występów pogratulował Adam Kozarowicz Wójt Gminy. Nad sprawnym przebiegiem całości imprezy czuwał Mirosław Stawski dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie oraz Hubert Kurdziel dyrektor Ośrodka Sportów Wodnych i  rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie.

Patronat medialny nad imprezą „XXIV Śpiewaniem nad Wodą” objęło Radio Wrocław, które na bieżąco relacjonowało to wydarzenie.

Podczas „XXIV Śpiewania nad Wodą” wystąpiły następujące zespoły:

Ale Babki z Różyńca gm. Gromadka, Barwy Jesieni gm. Nowe Miasteczko, Bolkowianie gm. Bolków, Cyraneczki gm. Bystrzyca, Gajkowianie gm. Czernica, Koniczynki gm. Lubin, Kostomłocianie gm. Kostomłoty, Krukowianie gm. Żarów, Leśne Echo gm. Lubsza, Listek Koniczyny gm. Mietków, Macieje gm. Dzierżoniów, Miłek gm. Wojcieszów, Niezapominajki gm. Gromadka, Osieczanki gm. Lubin, Perła z Przybyłowic gm. Męcinka, Radośni gm. Miękinia, Rozmaryn gm. Sobótka, Rozśpiewane Przedszkole gm. Mietków, Sami Swoi gm. Sobótka, Serbowiacy gm. Głogów, Stokrotki gm. Olszyna, Strzegomianki gm. Sobótka, Szkoła Podstawowa w Mietkowie gm. Mietków, Szymanowianie gm. Wisznia Mała, Świtezianie gm. Jelcz Laskowice, Tacy Sami gm. Wrocław, Trzy Dęby gm. Prusice, Uciechowianki gm. Dzierżoniów, Wesołe Nutki gm. Złoty Stok, Złotokłose gm. Prusy

Skip to content