Lider – Powiat Wrocławski

slide 1
Image Slide 1
Siedziba Powiatu Wrocławskiego
Image Slide 3
Mapa Powiatu Wrocławskiego
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Powiat Wrocławski położony jest w środkowo-wschodniej części województwa dolnośląskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Obszar powiatu, którego powierzchnia wynosi 1 118 km2, zamieszkuje ponad 113 tys. osób. W skład powiatu wrocławskiego wchodzi dziewięć gmin, w tym trzy gminy miejsko-wiejskie: Kąty Wrocławskie, Sobótka i Siechnice oraz sześć gmin wiejskich: Długołęka, Czernica, Żórawina, Kobierzyce, Mietków oraz Jordanów Śląski. Gminy te obejmują łącznie 215 sołectw.
Korzystna lokalizacja, dogodne połączenia komunikacyjne oraz proinwestycyjna polityka władz samorządowych sprawiają, że teren powiatu cieszy się corocznie dużym zainteresowaniem inwestorów.

Z oferty inwestycyjnej powiatu, obok licznych krajowych firm, skorzystało już wiele koncernów o światowej renomie, wśród nich

  • firmy produkcyjne: grupa LG, Toshiba, Bosch, Cargill, Cadbury Wedel, Buderus, Tibnor, Parker, Leoni Kabel,
  • firmy handlowe: Selgros, Tesco, Castorama, Media Markt, Leroy Merlin, Ikea, Auchan, Obi, Electro Word,
  • firmy samochodowe: Scania, Volvo, firmy logistyczne: ProLogis, Parkridge, Tiner.

Ze swoimi wyjątkowymi walorami przyrodniczymi, takimi jak Góra Ślęża lub Dolina Rzeki Bystrzycy ze zbiornikiem Mietków, Powiat Wrocławski oferuje również doskonałe warunki do wypoczynku, rozwoju turystyki i rekreacji. Zabytkowe pałace, zamki, kościoły oraz historyczne miejsca pamięci narodów przyciągają każdego roku tysiące turystów. Połączenie bogactw naturalnych z niezwykłą przeszłością historyczną regionu sprawia, że swój raj odnajdują tu zarówno amatorzy turystyki pieszej i konnej, wędkarze, koneserzy sztuki jak i mieszkańcy Wrocławia, którzy zmęczeni zgiełkiem wielkiego miasta często decydują się osiedlić na stałe w podwrocławskich gminach powiatu.

W trosce o komfort mieszkańców, władze powiatu realizują corocznie szereg projektów i inwestycji, m.in. w zakresie poprawy i rozbudowy infrastruktury drogowej, podnoszenia jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego, rozwoju turystyki i rekreacji. Prorozwojowa działalność gminnych i powiatowych władz samorządowych dostrzegana jest również przez ekspertów, którzy w wielu przeprowadzanych rankingach sytuują Powiat Wrocławski w czołówce powiatów o największym potencjale rozwojowym w Polsce. Kluczem do dynamicznego rozwoju jest udana symbioza powiatu i tworzących go gmin oraz korzystanie z wiedzy i doświadczenia partnerów. Wśród tych ostatnich nie brakuje wyższych uczelni naukowych, organizacji pozarządowych, środowisk gospodarczych oraz partnerów zagranicznych.

 Zapraszam na wirtualny spacer po naszym Ośrodku:

Skip to content